kayseri-hava-uçak-ambulans

Firmamız, Kayseri ve tüm illerimizde özel ambulans uçak kiralama hizmetinde 7/24 çalışmakta. Yolcu uçağı, özel jet ve kargo uçağı kiralama hizmetlerinde Türkiye'nin önde gelen firmalarından biridir. Güvenliğinizi, konforunuzu ve elbette sağlığınızı düşünen firmamız; donanımı, işinde uzman sağlık personeli, acil durumda müdahaleyi sağlayacak ekipmanlarıyla hastayı güvenli bir şekilde gerekli sağlık kuruluşuna nakledecek olan ambulans uçaklarıyla artık Kayseri'nin de hizmetindedir.

TARİHİ, DOĞASI VE SANAYİSİYLE KAYSERİ

Eski ismi Mazaka, daha sonra da Evsebia olan Kayseri, Roma İmparatorluğunun eline geçince İmparator Tibetius, bu güzel kente, üvey babası ve kendisinden önceki İmparator Augustus'un anısına Lâtince "imparator şehri" mânâsına gelen "Caesarea" dedi. Zamanla "Kaysera" olarak anıldı. Türkler bu şehri fethedince, şehrin adı "Kayseri" oldu. Adından da anlaşılacağı üzere tarihi çok eskilere dayanan Kayseri, neredeyse tüm Anadolu gibi birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans, Selçuklu ve Osmanlı kültürü bu güzel şehrimizde kaynaşmıştır.

Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yaptırılan ve Birinci Alaaddin Keykubat tarafından onarılan Kayseri Kalesi, Şahmelik, Yeşilhisar ve Develi Kaleleri, Kölük Cami ve Medresesi,Ulu Cami, Fatih Sultan Mehmet Cami, Hatuniye Medresesi, Döner Kümbet gibi eserlerin yanı sıra eski Hitit ve Asur kalıntıları ile bin yıllara varan tarihe küçük bir yolculuk yapmak isteyenler için mutlaka gidilmesi gereken bir şehirdir.

Ayrıca kış turizmine hizmet eden Erciyes Dağı, Boğaz Köprü ve Kapuzbaşı Şelalesi gibi mesire yerleri; Bayramhacı Kaplıcası, Yeşilhisar İçmesi, Hasanarpa Maden Suyu gibi kaplıca ve içmeleriyle de özellikle yerli turistlere hizmet etmektedir.

AMBULANS UÇAKLARIMIZLA KAYSERİ'NİN HİZMETİNDEYİZ

Şirketimiz, Kayseri merkezli ambulans uçak kiralama hizmeti ile artık bu seçkin şehrimizin de hizmetindedir. Unutmayın, ihtiyacınız olduğunda Plures yanınızdadır.

İletişim Formu