ığdır-hava-uçak-ambulans

Iğdır ambulans uçak kiralama hizmeti, çok acil hastalık durumlarında ya da afet durumunda resmi olarak verilen, diğer özel durumlarda ise özel kurumlar tarafından verilebilen bir hizmettir. Bu gölgede yaşayan insanların daha detaylı muayene edilmesi ya da en hızlı şekilde bir sağlık kuruluşuna gönderilmesinde önemli bir yere sahip olan bu hizmete özellikle köy kesimlerinde çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Iğdır Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizin en doğu bölgesinde yer alan Iğdır ili, 1992 yılında bağımsız bir il halini almıştır. Toplamda 4 ilçe, 8 belediye ve 157 köyden oluşan bu küçük kentte, geçim tarım, hayvancılık ve ticaret ile sağlanmaktadır. Tek başına bağımsız bir il olmadan önce daha önemli bir yere sahip olan tarım ve hayvancılık, il olduktan sonra terör eylemlerinin çoğalması, mecra olarak kullanılan çoğu bölgenin yasak bölge ilan edilmesi ile birlikte önemini yitirmiştir. Pek çok tarım ya da hayvancılık yapılacak alanın terör örgütlerinin eline geçmesi ile köy hayatının imkansız hale gelmesi, bu bölgelerdek insanların belediye ve ilçelere göç etmelerine neden olmuştur.

Coğrafi özellik bakımından engebeli bir yapıya sahip olan Iğdır, iklim bakımında da oldukça zorlu şartlara sahiptir. Neredeyse kış boyunca sürekli yolları buz tutan ve kapanan ilde, köyler ile ilçelerin ulaşımı uzun süre kesilmektedir.

Iğdır için Ambulans Uçak Hizmetinin Önemi

Hem coğrafi hem de iklimsel özellikleri nedeni ile yılın büyük bir kısmında kısıtlı ulaşım sağlanan Iğdır'da acil bir sağlık durumu olduğunda ulaşım, ambulans uçaklar ile sağlanmaktadır. Doğum, kaza, çocuk hastalıkları, ağır hastalıklar ve acilen tam teşekküllü bir hastaneye gidilmesi gereken durumlarda alınan özel kiralama hizmeti, hayati önem taşımaktadır. Bölgede kasım, mart aylarında yaklaşık 14 gün, aralık, ocak ve şubat aylarında ise 24 günü aşan don olaylarından dolayı kara yolu ulaşımının mümkün olmadığı durumlarda, Plures'in hava ambulansı hizmetlerinden yararlanılabilir.

Plures sunduğu ayrıcalıklı ve acil hizmetler ile kısa sürede istediğiniz sağlık kuruluşuna ulaşabilirsiniz. Acil müdahale edilmesi gereken durumlarda ambulans uçak içinde müdahale etmesi için uzman sağlık ekibi ile birlikte gönderilen bu hava araçları ile en değerli varlığınız, sağlınızı koruma altına alabilirsiniz. Iğdır ambulans uçak kiralama hizmeti almak için Plures ile iletişime geçebilir, istediğiniz her an kişiye özel sağlık aracımızı kiralayabilirsiniz.

İletişim Formu